BK MLADÁ BOLESLAV

Slavní odchovanci

Jiří Hrdina

Jiří Hrdina (* 5. ledna 1958, Mladá Boleslav) začínal s hokejem v šesti letech v dresu tehdejší TJ Auto Škoda Mladá Boleslav pod trenérem Folprechtem. Patří mezi největší hvězdy, které hokejově vyrostly v Boleslavi. Svou poslední sezónu ve škodováckém dresu odehrál v juniorském týmu v letech 1976/1977 a pak ve svých 19 letech přestoupil do pražské Sparty, hrající nejvyšší československou soutěž.

Ze Sparty se po čtyřech sezónách přesunul na dva roky do Dukly Trenčín, kde absolvoval povinnou vojenskou službu, a pak se vrátil zpět do Sparty Praha, kde se okamžitě stal jednou z opor týmu.

Jeho nezměrný talent nezůstal bez povšimnutí zámořských skautů. V roce 1984 si ho při draftu NHL vybral celek Calgary Flames v 8. kole na 159. místě. Cesta do Ameriky mu dle tehdejších regulí byla umožněna až v roce 1988 po dovršení 30 let. Ihned po Zimních olympijských hrách začal nastupovat v dresu s calgarským ohnivým "céčkem" na prsou.

S tímto klubem získal v roce 1989 svůj první Stanleyův pohár. Po čtyřech letech přestoupil do týmu Pittsburgh Penguins. S tučňáky vybojoval v letech 1991 a 1992 další dva Stanleyovy poháry. Navždy se tak podepsal zlatým písmem pod nejzářivější úspěchy mužstva z Pensylvánie. Po jeho boku tehdy nastupovaly legendy jako Mario Lemieux či Jaromír Jágr, jenž tehdy byl ještě spíše vycházející hvězda. Po zisku svého třetího Stanley Cupu ukončil svou aktivní kariéru a v sezóně 1992/1993 se nakrátko vrátil do Česka, kde odehrál čtyři zápasy za druholigový HC Velké Popovice.

Patřil mezi první hráče, kteří v zámoří vybudovali vynikající pověst československých hokejistů. Za 250 odehraných zápasů nasbíral 130 kanadských bodů za 45 gólů a 85 asistencí.

Jiří Hrdina patří i mezi velmi úspěšné reprezentanty. V roce 1985 pomohl československému výběru ke zlatým medailím na MS v Praze.

Po uzavření své bohaté kariéry se vydal na dráhu skauta a v letech 1992 až 1999 sledoval talenty na evropských kluzištích pro Calgary Flames. V roce 1999 se přesunul do týmu Dallas Stars, kde vykonává stejnou práci. V Dallasu strávil už více než 20 sezón.

Radim Vrbata

Radim Vrbata (* 13. června 1981, Mladá Boleslav) s hokejem začínal v tehdejší TJ Auto Škoda Mladá Boleslav. V průběhu své kariéry se proslavil v NHL a patří tak mezi největší hvězdy, které hokejově vyrostly v Boleslavi. Svůj domovský klub opustil jako talentovaný junior ve svých 17 letech v roce 1998, když byl draftován jedním z nejnovějších klubů NHL, Coloradem Avalanche.

Necelé tři sezóny zářil v juniorských týmech Hull Olympiques a Shawinigan Cataractes, které se účastnily Quebecké hlavní juniorské soutěže (QMJHL), jedné ze tří nejvyšších juniorských lig v Kanadě. V celkem 216 zápasech nasbíral 296 bodů, z toho v poslední juniorské sezóně za Shawinigan neuvěřitelných 131 bodů. To neuniklo trenérovi Colorada Scottiemu Bowmanovi a na sezónu 2001/2002 si ho vytáhl do prvního týmu.

Za Colorado hrál necelé dva roky a v obou ročnících přispěl třiceti kanadskými body. Pak následoval trejd za Batese Battagliu do Caroliny. V době výluky NHL v sezóně 2004/2005 hrál za extraligový Liberec a svůj talent potvrdil tím, že získal z celého týmu nejvíce kanadských bodů. Ve dvou zápasech hostoval i v tehdy prvoligové Mladé Boleslavi. V roce 2005 také zazářil v reprezentaci a byl součástí vítězného českého výběru ve Vídni, kde získal zlatou medaili z mistrovství světa.

V průběhu ročníku 2005/2006 se zpátky v NHL musel vyrovnat s dalším stěhováním. Od Hurikánů před koncem kalendářního roku 2005 zamířil do Chicaga, kde setrval i v následující sezóně. Jeho další zámořskou štací byl Phoenix, vedený slavným Waynem Gretzkym, kde se mu mimořádně dařilo, a získal 56 kanadských bodů. Avšak kromě první sezóny v NHL marně čekal šestým rokem na play-off.

Po sezóně se stal volným hráčem, když mu Kojoti neprodloužili smlouvu, a tak po něm sáhla Tampa Bay, které se upsal na tři roky. Bleskům ani jemu samotnému se však nedařilo, a tak se v prosinci 2008 vrátil, částečně i z rodinných důvodů. do české extraligy. Zamířil do mateřského klubu BK Mladá Boleslav, ale na konci přestupního termínu odešel výměnou za tři hráče do sousedního Liberce, aby trejdem pomohl boleslavskému týmu k záchraně nejvyšší soutěže, kterou hrála poprvé po 70 letech.

Po návratu do NHL se nevrátil do Tampy, ale do Phoenixu, kam byl vyměněn za Davida Hala a Todda Fedoruka. Právě tehdy Radim Vrbata zažil s Phoenixem tři úspěšné sezóny a v ročníku 2011/2012 hrál finále Západní konference NHL. V září 2011 se Vrbata stal zároveň jedním ze spolumajitelů BK Mladá Boleslav, a. s.

Sezónu 2012/2013 poznamenala výluka na začátku soutěže, a tak se Vrbata vrátil do Mladé Boleslavi, kde váhal, zda za prvoligové Bruslaře, kteří předešlou sezónu sestoupili, naskočí na led. Za Boleslav odehrál nakonec dva zápasy. V NHL působil až do roku 2018, kdy hrál další dva roky ve Phoenixu, jenž se mezitím přejmenoval na Arizona Coyotes, dále ve Vancouveru a hráčskou kariéru ukončil u Panterů na Floridě. Během tohoto období se sice vzdal akciového podílu v BK Mladá Boleslav, a. s., ale po skončení hráčské kariéry se do klubu vrátil coby sportovní ředitel. Od začátku svého působení v této funkci nicméně proklamoval, že plánuje klubu pomoci stabilizovat sportovní sektor a posléze se chce stáhnout a věnovat se osobním a rodinným věcem. Učinil tak v květnu 2020. Bruslařům nicméně nadále vypomáhá coby externí konzultant.

Václav Pletka

Václav Pletka (* 8. června 1979, Mladá Boleslav) se poprvé postavil na brusle na mladoboleslavském zimním stadionu. Nejprve si ale vyzkoušel fotbalové kopačky, které zhruba po týdnu vyměnil za boty s noži, když ho k hokeji přivedli společně děda s otcem.

V roce 1998 opustil coby junior Boleslav a zamířil do extraligového Třince, kde hrál střídavě za tamní juniorku a A tým. Zde hrál společně s Martinem Havlátem a ve stejnou dobu oba odešli do zámoří. Pletka se do týmu Philadelphia Flyers prosazoval dvě sezóny z farmy Philadelphia Phantoms v nižší lize AHL. Za "Letce" během této doby nastoupil pouze na jeden jediný zápas, a proto se v roce 2002 rozhodl vrátit zpět do české nejvyšší soutěže.

Svou americkou anabázi tento střelecky disponovaný hokejista popsal: "Mně se do Ameriky moc nechtělo, ale agent mi dojednal dobré podmínky za podpisový bonus, které byly údajně nejvyšší, jaké může hráč draftovaný v sedmém kole dostat. Tak jsem si řekl, že o mě asi skutečně stojí, a odešel jsem to zkusit."

V Česku znovu oblékl dres třineckých Ocelářů, kde strávil následující čtyři sezóny. V průběhu ročníku 2004/2005 během výluky v NHL hostoval v prvoligových Českých Budějovicích, kde společně s Romanem Turkem, Radkem Dvořákem a Václavem Prospalem vybojoval pro Jihočechy postup zpět do extraligy. V baráži byl jeden z tahounů týmu a v pěti zápasech si připsal čtyři branky a dvě asistence.

V polovině následující sezóny zamířil Pletka na krátkou chvíli do moskevského Dynama, odkud nakonec přestoupil do Liberce. V týmu Bílých Tygrů zůstal až do ročníku 2008/2009, po jehož skončení mu na severu Čech vypršela smlouva.

Následovalo rozhodování o dalším působišti a jedním z vážných zájemců o jeho služby byla i rodná Mladá Boleslav, ale na návrat k Bruslařům nekývl. Dal přednost úřadujícím mistrům z Karlových Varů, kde podepsal tříletý kontrakt. Západočeskému týmu se ale nedařilo a Václavu Pletkovi také ne, a tak byl na začátku listopadu vyměněn za Štěpána Hřebejka do Českých Budějovic.

Během sezóny 2011/2012 mu už ale v jihočeském Mountfieldu nedávali téměř prostor, a tak zamířil na západ Čech do HC Plzeň 1929, se kterým vybojoval třetí příčku v extralize. Hned v té následující slavil s Indiány mistrovský titul. Po třech bronzech, které získal jak s Plzní předešlý rok, tak s Libercem a s Třincem, tak získal první a také jediný mistrovský titul v kariéře. Zajímavostí je, že třetí místa vybojoval vždy během prvního roku svého angažmá v dotyčném klubu.

Sezóna 2014/2015 byla Pro Pletku poslední v extralize. V jejím průběhu byl poslán na hostování do pražské Slavie, se kterou sestoupil. Od té doby brázdil prvoligová kluziště, nejprve v dresu Kladna, poté Benátek nad Jizerou, pak Litoměřic, aby se s koncem roku 2017 vrátil do Slavie, se kterou v play-off vypadl v semifinále.

Po sezóně Pletka ukončil profesionální kariéru, ale s hokejem ještě neskončil. Vrátil se do Boleslavi jako trenér mládeže a začal hrát hokej pro radost v dresu Jičína.

Marek Schwarz

Marek Schwarz (* 1. dubna 1986, Mladá Boleslav) patřil k největším talentům české brankářské školy své generace, který pravidelně nastupoval za Českou republiku v mládežnických reprezentacích. Před sezónou 2001/2002 přešel jako hráč staršího dorostu do pražské Sparty a hned po roce ve svých necelých sedmnácti letech nakoukl na minutu do svatyně sparťanského A týmu.

V ročníku 2003/2004 se etabloval v seniorském hokeji a prošel během 23 zápasů třemi extraligovými kluby, zachytal si v jednom zápase i první ligu, kam se na skok vrátil do Mladé Boleslavi, a odchytal značnou porci zápasů v reprezentační U18 i U20.

Na reprezentační úrovni sklízel Schwarz také velké úspěchy. Získal bronz jak s mužstvem U18 v roce 2004, tak s U20 o rok později. Na šampionátech osmnáctek v Bělorusku a dvacítek v kanadském Grand Forks byl dokonce vyhlášen nejlepším brankářem a dostal se do all-stars výběru.

V roce 2004 zkusil své první zahraniční angažmá a v severoamerické juniorské WHL hájil barvy Vancouveru Giants, kde odchytal 62 zápasů. Na sezónu 2005/2006 se vrátil na rok do Sparty, než zamířil zpět za velkou louži, aby se pokusil prosadit v NHL. Během tří následujících sezón odchytal za St. Louis Blues pouze šest zápasů, a tak většinu sezón trávil na farmě Peoria Rivermen, kde však vždy odchytal menší než poloviční porci zápasů.

V lednu 2009 se proto rozhodl pro návrat do mateřského klubu, jenž předešlou sezónu postoupil do extraligy, a pomohl v závěru sezóny extraligu v Mladé Boleslavi udržet. Znamenitý výkon předvedl hlavně v baráži s Ústím nad Labem, v níž inkasoval během čtyř utkání jen dvakrát. V Mladé Boleslavi pokračoval i v nadcházejícím ročníku 2009/2010, kdy opět doslova čaroval, avšak nezabránil další účasti týmu v baráži o extraligu, kterou musel zachraňovat nejen v této sezóně, ale i v té následující, po jejímž skončení mu vypršela v Boleslavi smlouva.

Schwarz tedy zamířil opět do zahraničí a v sezóně 2011/2012 oblékal dres TPS Turku. Ve Finsku odchytal 35 zápasů základní části a z 10. místa tým postoupil do předkola play-off. Proti Kärpätu Oulu ale neuspěl a sezóna tak Schwarzovi skončila.

Vrátil se zpátky do České republiky, kde podepsal tříletý kontrakt s pražskou Spartou. Pro boleslavského odchovance ale následující sezóna nebyla vůbec šťastná. Na Spartě nedostával tolik prostoru, kolik by si představoval, a trenéři ho v průběhu ročníku 2012/2013 vyměnili do Liberce za Marka Pince, kde se v baráži zasloužil o záchranu extraligy pro celek ze severu Čech. V rozhodujícím utkání se ukázalo, že na úkor Mladé Boleslavi, usilující o návrat do extraligy po dřívějším sestupu.

Bruslaře Schwarz trápil i další sezónu, když v prvoligovém play-off mezi třemi tyčemi v dresu Benátek nad Jizerou předváděl mimořádné výkony. Mezi Libercem a Benátkami pendloval až do roku 2016, kdy odešel na dva roky do rakouské EBEL, kde oblékal dres znojemských Orlů. Další dva roky působil opět v Liberci a v Benátkách nad Jizerou a v roce 2020 se rozhodl pro další návrat do Boleslavi.

Jan Hanzlík

Jan Hanzlík (* 21. května 1982, Mladá Boleslav) začal s hokejem v Boleslavi, kde hrál až do deváté třídy. Na přelomu tisíciletí byl tento nadějný obránce na soupisce juniorky pražské Sparty a v roce 2000 si zahrál na mistrovství světa U18, kde odehrál šest zápasů.

V sezóně 2000/2001 nakoukl poprvé do sparťanského “A“ týmu, kde nejprve působil v roli náhradníka za zraněné spoluhráče. Tehdy se na šest zápasů vrátil do tehdy ještě druholigové Mladé Boleslavi, které pomáhal v boji o postup do druhé nejvyšší soutěže. V dalším ročníku hostoval v prvoligovém Berouně, ale mnohem více prostoru dostal už i v A týmu Sparty, kde si vybudoval i přes svou menší postavu pozici stálice v tamní defenzivě.

To mu vyneslo nominaci do juniorské reprezentace U20, za kterou nastupoval i během mistrovství světa, jež se tehdy konalo v Pardubicích a v Hradci Králové, avšak cesta skončila ve čtvrtfinále. Na jaře roku 2002 si zahrál v přípravném utkání s Německem seniorské reprezentace před mistrovství světa, kdy nahradil zraněného pardubického Michala Sýkoru. V reprezentaci dospělých poté již nenastupoval.

O sezónu později se natrvalo zabydlel v základní sestavě Sparty a prokazoval stabilní výkonnost i stabilní dlouholetou službu. Jeho jméno nechybělo na soupisce Sparty ani v báječných sezónách v letech 2005 až 2007, završených dvěma mistrovskými tituly. Ve Spartě pokračuje i během dalších, méně úspěšných sezónách, kdy se nedařilo v play-off. V holešovickém klubu se podílel na zisku třetího místa v sezóně 2008/2009, jediného úspěchu Sparty v tomto období, a v sezóně 2011/2012 vyhrál se Spartou i Prezidentský pohár za vyhranou základní část.

Sparta byla jeho srdeční záležitost, jak sám říkal, a ačkoliv měl Hanzlík nabídky i ze zahraničí, rozhodl se ve Spartě setrvat dál a působil zde neuvěřitelných 14 let. V sezóně 2012/2013 hrál naposledy za Spartu a rozhodl se poprvé v profesionální kariéře pro změnu. Svůj krok vysvětlil: "Jak tam byl člověk až takhle dlouho, bral to jako nějaký automatismus. Takže jsem potřeboval nějaký impuls a se Spartou jsem byl na tom domluvený. Vybral jsem si Kometu Brno schválně kvůli rivalitě a já byl kovaný Sparťan. Chtěl jsem z toho mít výzvu a v Brně jsem neměl lehké začátky."

V Brně nakonec pookřál a v sezóně 2013/2014 s týmem dokráčel až do finále, kde nestačili na Zlín. O rok později se dostal s týmem do semifinále. Na sezónu 2016/2017 se vrátil do Mladé Boleslavi, aby ukončil kariéru doma a aby dodržel daný slib. Na dres Bruslařů si nechal přišít kapitánské "céčko" a po dlouhých letech nastoupil pod trenérem Františkem Výborným, s kterým se dobře znal ze Sparty, zejména z dob, kdy Sparta vyhrála dvakrát po sobě titul. Týmu se však nedařilo a i když se na poslední chvíli povedlo proklouznout do předkola play-off, nezvládl sérii s Chomutovem. Poslední sezónu odehrál v ročníku 2018/2019, kterou vlivem zranění neabsolvoval celou, a tak se rozhodl ukončit kariéru.

Jan Hanzlík se poté rozhodl v Boleslavi působit jako trenér v žákovských kategoriích. V minulosti si to vyzkoušel ještě během svého angažmá na Spartě.

Tomáš Hyka

Tomáš Hyka (* 23. března 1993, Mladá Boleslav) je talentovaný útočník z hokejového rodu. Jeho otec Tomáš Hyka st. byl v 90. letech extraligovým útočníkem. Mladý Tomáš na sebe dokázal už dorosteneckém věku upozornit zámořské skauty, neboť se výrazně prosazoval v mládežnických kategoriích v barvách Bruslařského klubu. V sezoně 2009/2010 si v extralize staršího dorostu připsal ve 46 zápasech 58 bodů a události nabraly rychlý spád.

O rok později se úspěšně adaptoval v juniorském týmu, kde zařídil ve 38 zápasech 31 bodů, a připsal si i čtrnáct startů v extralize dospělých, kde vsítil jeden gól. Po této sezóně se stěhoval do Ameriky, kde absolvoval svůj debut v NHL, byť zatím jen v přípravě.

Coby teprve osmnáctiletý a nedraftovaný hráč se v přípravném zápase v dresu Philadelphia Flyers, kde to v té době žilo návratem Jaromíra Jágra do NHL, proti Torontu prezentoval výstavní brankou, čímž na sebe upoutal pozornost širší hokejové veřejnosti. Do hlavní soutěže však nezasáhl a byl poslán na farmu Gatineau Olympiques, hrající Quebeckou juniorskou ligu QMJHL.

Kromě toho se Tomáš Hyka prosadil i na mezinárodní scéně a pravidelně se účastnil juniorských mistrovství světa U20. V roce 2013 vstřelil tři branky a jeho lajna s Hertlem a Jaškinem hrála výborně. Avšak český tým neprošel přes čtvrtfinále.

Z Ameriky v témže roce odešel zpět do Evropy, přestože byl draftován týmem Los Angeles Kings. Místo čekání na šanci v NHL zamířil do Švédska, kde rok hájil barvy Färjestad BK. Na sezónu 2014/2015 se vrátil do Česka a tři roky působil v BK Mladá Boleslav, kde se stal jednou z opor týmu. Se spoluhráči Pavlem Musilem a Radanem Lencem utvořil úderku zvanou "HyMuLe", jež byla postrachem extraligových kluzišť. V Boleslavi zažil do té doby nejlepší ročník v dějinách klubu, když si zahrál v roce 2016 semifinále extraligy. V průběhu sezóny 2016/2017 se Hyka stal pravidelným účastníkem reprezentačních akcí, kdy odehrál celkem dvacet zápasů.

V Tomášovi Hykovi dále doutnala touha prosadit se v NHL, a tak odešel v roce 2017 do Las Vegas, týmu čerstvého nováčka soutěže. Ve městě kasin strávil dvě sezóny, přičemž většinou hrál na farmě Chicago Wolves v AHL. Za Vegas odehrál pouze 27 zápasů. Proto se rozhodl z Ameriky podruhé odejít a upsal se v ruské Kontinentální lize týmu Traktor Čeljabinsk, kde působí dodnes.

Radan Lenc

Radan Lenc (* 30. července 1991, Mladá Boleslav) prošel boleslavskou mládeží jako útočník s tahem na branku, neboť pravidelně bodoval. V sezóně 2006/2007 zažil v kádru staršího dorostu (U18) postup do nejvyšší dorostenecké soutěže, o kterou klub usiloval kvůli přípravám na postup do seniorské extraligy, jenž se uskutečnil o rok později.

Tento talentovaný útočník během zlomové sezóny 2007/2008 působil nadále v boleslavském dorostu a v jejím závěru byl poslán na dva zápasy na zkoušku k juniorům.

Juniorský dres oblékal až do sezóny 2012/2013, tedy celkem šest sezón. Během tohoto období už sbíral zkušenosti i se seniorským hokejem a svůj debut mezi dospělými chlapy si odbyl v zápase skupiny o udržení extraligové příslušnosti v roce 2010. O rok později v juniorce exceloval a nasbíral 65 kanadských bodů. Díky tomu přišly další šance v A týmu Bruslařského klubu a podílel se na další záchraně extraligy v celkem devíti zápasech.

V sezóně 2011/2012 nastoupil na led za juniorku už jen v 15 zápasech a stejný počet zápasů odehrál i v kádru A týmu. Větší část sezóny trávil v prvoligových Litoměřicích. Jenže Boleslav sestoupila z extraligy, a tak jeho počínající kariéra pokračovala v 1. lize.

Během sezóny 2012/2013 se v jediném zápase rozloučil s juniorkou a v A týmu ukázal, že umí bodovat i mezi dospělými muži. V závěru sezóny pomáhal Berounu zachraňovat prvoligovou příslušnost. V postupové sezóně 2013/2014 byl jedním ze strůjců úspěchu a zaznamenal 32 kanadských bodů. Navíc se prezentoval v do té doby netradiční roli zlého muže, kdy se nebál rány přijímat ani rozdávat a byl se 72 trestnými minutami pátým nejtrestanějším hráčem týmu.

Po návratu do extraligy utvořil se spoluhráči Pavlem Musilem a Tomášem Hykou úderku zvanou "HyMuLe", jež byla postrachem extraligových kluzišť. I ve čtvrté lajně získal 20 kanadských bodů a jeho hru soupeři pociťovali. V této i v následující sezóně zažil do té doby nejlepší ročník v dějinách klubu a v roce 2016 si zahrál semifinále extraligy. Navíc prudce stoupl počet gólů a asistencí v jeho statistikách. V obou sezónách 2015 až 2017 nastřílel celkem 39 branek.

Od sezóny 2016/2017 také hrál v reprezentaci a úspěšně reprezentoval zemi v Euro Hockey Tour, avšak do kádru pro mistrovství světa se nevešel.

V roce 2018 se Radan Lenc rozhodl pro změnu a poprvé v kariéře zvolil jiné extraligové angažmá. Rozhodl se pro Bílé Tygry Liberec, kde i nadále předváděl výborné výkony jako v Boleslavi. S libereckým týmem získal hned v první sezóně druhé místo po prohře ve finále s třineckými Oceláři.

Vojtěch Mozík

Vojtěch Mozík (* 26. prosince 1992, Praha) začal svou hokejovou kariéru v Mladé Boleslavi, kde prošel i mládeží. V letech 2007 až 2010 nastupoval v týmu staršího dorostu, kde se coby obránce vžil do role nahrávače. V sezóně 2009/2010 zaznamenal 32 kanadských bodů za celkem 23 asistencí.

V témže ročníku nakoukl i do juniorky. V tom následujícím již patřil v juniorském týmu k základním stavebním kamenům a svou hrou a pílí si řekl v sezóně 2011/2012 o starty v mládežnických reprezentačních výběrech U19 a U20 (odehrál celkem 21 zápasů, včetně mistrovství světa U20). Také si řekl o pravidelné starty v A týmu Bruslařského klubu. Při své debutové sezóně odehrál za Bruslaře hned 46 zápasů včetně play-out a baráže. Jenže i přes jeho příspěvek se nepodařilo extraligu zachránit a tým spadl do 1. ligy.

Přes týmový nezdar jeho výkony vzbudily zájem extraligové Plzně, kam poté odešel na hostování. Za Boleslav stihl v sezóně 2012/2013 odehrál jen pět utkání, kdežto v Plzni zaznamenal dosud největší úspěch v kariéře, když tamním Indiánům pomohl k zisku jejich prvního titulu mistra v dějinách klubu. Po mistrovské sezóně do Plzně přestoupil a na rozdíl od předešlých ročníků se začal projevovat střelecky.

To mu vyneslo v následujících dvou letech nominace do reprezentačních výběrů pro Euro Hockey Tour. Též tím přilákal zájem ze zámoří a o služby nedraftovaného hráče Mozíka projevil zájem tým New Jersey Devils z NHL. V sezóně 2015/2016 za Ďábly odehrál pouze sedm zápasů a zbytek ročníku strávil na farmě Albany Devils, hrající AHL.

V Albany čekal celé dva roky na další šanci, která nepřicházela. Odmítl tomu dát více času a v roce 2017 se stěhoval z Ameriky do Ruska, kde další dva roky hrál za Viťaz Moskevská oblast (dříve Viťaz Podolsk a Viťaz Čechov). V KHL se vrátil ke své roli nahrávače, kterou potvrzoval i v reprezentaci.

V roce 2018 nastoupil v národním dresu na Zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu a v šesti zápasech zaznamenal dvě asistence. Tým však neuspěl v semifinále ani v „malém finále“ o třetí místo, a tak cenný kov z vrcholné akce nepřivezl.

Před sezónou 2019/2020 odešel z KHL a upsal se švédskému celku Färjestad BK.

willardwiganmbe.com deneme bonusu
×
Dnes v 17:30 | MUZ
HC VERVA Litvínov
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 17:00 | JUN
PSG Berani Zlín
BK Mladá Boleslav