Ledová sprcha v Litvínově. Bruslaři místo postupu inkasovali debakl

napsal Vojtěch Drbohlav, foto: Jan Běhounek
HC VERVA Litvínov

7:1

4:0, 2:1, 1:0

BK Mladá Boleslav

Branky a nahrávky: 8. Kubíček Re., 9. Maštalířský, 10. Starý (Postl, Vyhlídal), 16. Bednařík (Čech D., Slavík), 33. Slavík (Bednařík), 39. Postl (Starý, Maštalířský), 48. Čech D. – 30. Hradec (Němec). Rozhodčí: Micka, Hacaperka – Hradil, Dědek. Vyloučení: 5:3, navíc Gardoň (MBL) 5+OK za zásah do oblasti hlavy/krku. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 120. Střely na branku: 29:28. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 7:1.

Stránský – Prokeš, Hora M. (A), Re. Kubíček, Vyhlídal, Cipko, Kladivo, Soušek – Maštalířský, Postl, Starý – Vopat, Slavík, Čech D. (A) – Tůma, Dej (C), Bednařík – Dohnal, Ducháček, Horský

Hora D. (10. Forst) – Čech A., Sypecký, Křepelka, Moravec (A), Vlasák A., Němec, Průšek – Šindelář, Hradec (C), Hurt – Zvagulis, Malínek, Kučera – Gardoň, Půček, Vítek – Teplý, Hruška, Hrouda (A)

L i t v í n o v – Série mezi Mladou Boleslaví a Litvínovem v pondělí ukázala, že v hokeji není do posledního momentu nikdy nic tak jisté, jak se může zdát. Po jasných domácích výhrách 6:2 a 7:0 měli boleslavští hráči v ruce mečbol, třetí zápas v Litvínově se jim ale nepovedl a prohráli 1:7. Další mečbol tak mají k dispozici v dalšími utkání, které se odehraje opět v Litvínově, a to v úterý od 17:30.

Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří se již v osmé minutě dostali do vedení 1:0. Po vyhraném buly si vytvořili závar a puk do boleslavské branky dostal René Kubíček. Další studená sprcha přišla o pouhých šest sekund později. Obrana Bruslařů zcela selhala, čehož využil Matěj Maštalířský, který byl se svým samostatným únikem úspěšný.

Netrvalo navíc ani dvě minuty a Boleslav prohrávala o tři branky díky Martinu Starém, který se prosadil mezi beton a levou tyč. To vyhnalo Horu z branky, nahradil jej Forst. Už v 16. minutě však Litvínov vedl 4:0, když se střelou do odkryté branky trefil Jakub Bednařík. První třetina tak skončila pro Boleslav velmi špatně.

Ve druhé dvacetiminutovce se Mladá Boleslav trochu zlepšila a snížila na 1:4 díky Vojtěchu Hradcovi. Ten svou střelou z pravého kruhu překvapil brankáře a trefil se přímo mezi jeho betony. Zbytek zápasu už byl ale opět v gólové režii Litvínova. Na 5:1 se ve 33. minutě prosadil Marek Slavík. Ve 39. minutě se domácí ještě dostali do úniku, který úspěšně zakončil Ondřej Postl. Po 40 minutách tak bylo skóre 6:1.

Poslední gól utkání padl ve 48. minutě, kdy se v oslabení prosadil Dominik Čech. Další góly už nepadaly. Severočeši tak po jednoznačně ovládnutém zápasu odvrátili vyřazení a Bruslaři naopak promarnili možnost rozhodnout o postupu. Další zápas se hraje hned v úterý v 17:30 opět na litvínovském ledě.